99364022
Цікаве

Чим харчуються їжаки? Природний і домашній раціон

У нічній тиші саду чути тихе шарудіння – це маленький їжак вирушив на полювання. Його чорний носик активно принюхується, вуса тремтять від нових запахів, а лапки швидко перебирають у пошуках смачної вечері. Ми часто зустрічаємо цих колючих друзів у своїх садах, але не завжди знаємо, чим їх можна пригостити. Правильне харчування – основа здоров’я та довголіття наших колючих друзів.

Природний раціон їжаків

Комахи та безхребетні

У природі їжаки – справжні мисливці на комах. Їхнє меню багате на жуків, яких вони спритно знаходять у траві та під опалим листям. Дощові черв’яки стають для них справжнім делікатесом після дощу, коли ті виповзають на поверхню. Равлики та слимаки також не встигають сховатися від гострого нюху їжака. Вони можуть з’їсти до 200 різних комах за одну ніч!

Дрібні хребетні

Коли трапляється нагода, їжак не відмовиться від маленької мишки чи ящірки. У весняний період вони можуть знайти яйця птахів, що гніздяться близько до землі. Жаби теж входять до їхнього природного меню, особливо в вологих місцях проживання.

Maxresdefault 2Рослинна їжа

Восени їжаки із задоволенням ласують спілими яблуками, які падають з дерев. Ми часто бачимо, як вони збирають ягоди, що впали на землю, хоча це становить невелику частину їхнього раціону. В природі вони надають перевагу ягодам чорниці та суниці.

Харчування їжаків у домашніх умовах

Основні правила годування:

  1. Годувати їжака потрібно щовечора в один і той же час
  2. Їжа має бути кімнатної температури
  3. Порції мають відповідати розміру їжака
  4. Прибирати залишки їжі щоранку
  5. Мити миски щодня
  6. Забезпечувати доступ до свіжої води цілодобово
  7. Уникати різких змін у раціоні
  8. Спостерігати за реакцією на нові продукти

Білкова їжа

У нашій родині їжачок полюбляє нежирну курятину, порізану на маленькі шматочки. Свіжа яловичина теж припадає йому до смаку. Головне – не солити і не додавати спецій. Курячі сердечка та печінка стають для нього особливим святом. М’ясо має становити основу раціону домашнього їжака, адже це найближчий аналог його природної здобичі.

Комахи та черв’яки

Якщо ви тримаєте їжака вдома, можна купити живих борошняних черв’яків у зоомагазині. Наш їжачок просто шаленіє від такого частування! Цвіркуни та інші комахи теж чудово урізноманітнять меню. Комахи забезпечують їжака необхідними поживними речовинами та підтримують його природні інстинкти.

Фрукти та овочі

Спробуйте запропонувати їжаку шматочки яблука без шкірки або м’яку грушу. Багато їжаків люблять гарбуз – це чудове джерело вітамінів. Морква та огірок теж можуть зацікавити вашого колючого друга. Фрукти та овочі мають становити не більше 10% щоденного раціону.

Заборонені продукти

Молоко може здаватися природним вибором, але воно шкодить їжакам. У них немає ферментів для перетравлення лактози. Також забудьте про ковбаси, копченості та солодощі – від них у їжаків болить живіт. Цибуля, часник та гострі приправи можуть викликати серйозні проблеми зі здоров’ям.

2 60 960 720Рекомендації щодо годування

Давайте їжу ввечері – їжаки активні вночі. Миска з водою має бути завжди повною та чистою. Прибирайте залишки їжі щоранку, щоб уникнути неприємного запаху та комах. Спостерігайте за апетитом вашого їжака – це найкращий показник його здоров’я.

Підготовка до зимової сплячки

Восени їжаки мають набрати достатню вагу. Збільште порції білкової їжі, але не перегодовуйте їх. Здоровий їжак сам знає, скільки йому потрібно з’їсти. Перед сплячкою вага дорослого їжака має становити близько 700-900 грамів.

Цікаві факти

Їжаки мають природний імунітет до зміїної отрути. А ще вони не запасають їжу – замість цього накопичують жир під шкірою. У пошуках їжі за ніч їжак може подолати до 3 кілометрів! Їхній нюх настільки гострий, що вони можуть почути запах їжі на відстані декількох метрів під землею.

Спостерігати за тим, як їжак досліджує свою миску з їжею – справжнє задоволення. Його маленький чорний носик активно принюхується, вуса тремтять від цікавості, а лапки обережно перебирають смаколики. Давайте допоможемо нашим колючим друзям залишатися здоровими, забезпечуючи їх правильною їжею. Пам’ятайте, що здоровий та щасливий їжак – це активний їжак з хорошим апетитом та блискучими оченятами.

Photo of Олена Ковальчук

Олена Ковальчук

Пишу про все, що надихає та змушує задуматися. Маю журналістську освіту та багато років досвіду у створенні пізнавальних матеріалів. Захоплююсь наукою, культурою та історіями успіху. Шукаю цікаве в усьому, аби ділитися знаннями, які допомагають відкривати нові горизонти, бачити красу світу та отримувати корисні поради для життя.

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button