99364022
Цікаве

Як вирощувати гібіскус деревовидний у саду — поради

Щоліта я зупиняюсь біля сусідського паркану, щоб помилуватися великими яскравими квітами. Ці пишні рожеві, білі та червоні “тарілки” на високому кущі — гібіскус деревовидний. Його ще називають сирійською трояндою, хоча до справжніх троянд ця рослина не має жодного відношення. Але краса цих квітів не поступається царицям саду.

Ботанічна характеристика

Гібіскус деревовидний (або сирійський) — це кущ висотою 2-3 метри з прямими гілками, які утворюють красиву крону. У моєї тітки на дачі росте кущ висотою майже 4 метри — справжній велетень, який став гордістю всієї вулиці.

Листя у гібіскуса темно-зелене, зубчасте по краях. А головна окраса — це квіти діаметром 6-12 сантиметрів. Вони бувають простими або махровими, різних кольорів: білі, рожеві, червоні, фіолетові, з темною плямою в центрі або без неї.

Цвіте гібіскус з липня до вересня. Кожна квітка живе лише один день, але нові розпускаються щодня, тому кущ виглядає квітучим протягом усього літа. Коли я вперше побачила цю рослину, то думала, що садівник щодня змінює квіти — настільки свіжими вони виглядали щоранку.

Посадка гібіскуса деревовидного

Висаджувати гібіскус краще навесні або восени. Моя подруга посадила кущ у травні, і він чудово прижився та зацвів уже наступного літа.

Для гібіскуса вибирайте сонячне місце, захищене від холодних вітрів. У затінку він росте, але цвіте слабше. У моєму саду гібіскус росте на південному боці ділянки, де сонце освітлює його більшу частину дня.

Screenshot 11Ґрунт підійде родючий, з нейтральною або слабколужною реакцією. Перед посадкою я додаю у яму компост або перегній, жменю деревного попелу та трохи піску для дренажу.

Посадкова яма має бути вдвічі більшою за розмір кореневої системи. На дно насипте дренаж зі щебеню або керамзиту шаром 10-15 см, потім шар родючої землі. Поставте саджанець у центр ями, розправте корені і засипте землею. Полийте рослину і замульчуйте ґрунт навколо.

Догляд за гібіскусом

Полив гібіскуса має бути регулярним, особливо в перший рік після посадки. У спеку я поливаю свій кущ двічі на тиждень, виливаючи під нього 1-2 відра води. Важливо, щоб вода не застоювалась, бо корені можуть загнити.

Підживлюють гібіскус двічі на сезон: навесні — азотними добривами для росту листя, а в середині літа — фосфорно-калійними для цвітіння. Я використовую готові комплексні добрива для квітучих кущів, розчиняючи їх згідно з інструкцією.

Обрізка грає важливу роль у формуванні красивого куща. Навесні проводять санітарну обрізку — видаляють пошкоджені та сухі гілки. Для формування крони я видаляю гілки, що ростуть всередину крони, та вкорочую занадто довгі пагони на третину.

Омолоджувальну обрізку роблять раз на 5-7 років, коли кущ перестає рясно цвісти. Всі пагони обрізають на висоту 30-40 см від землі. Після такої радикальної обрізки мій старий гібіскус ніби отримав друге життя — цвів так рясно, що гілки згиналися під вагою квітів.

Підготовка до зими важлива, особливо в регіонах з холодними зимами. Молоді рослини краще вкрити агроволокном або лапником. Дорослі кущі в середній смузі зимують без укриття. У моєму саду під Києвом гібіскус чудово зимує без додаткового захисту.

Gibiskusy 02Розмноження

Найпростіший спосіб розмножити гібіскус — живцями. У червні-липні я нарізаю напівздерев’янілі пагони довжиною 10-15 см, видаляю нижнє листя і саджаю в суміш піску та торфу. Для кращого вкорінення обробляю зріз стимулятором росту.

Тримаю живці у теплиці або під банкою, регулярно провітрюючи та зволожуючи. Через 3-4 тижні з’являються корені, і можна пересаджувати молоді рослини на постійне місце.

Насіннєвий спосіб займає більше часу. Насіння висівають у березні в контейнери з легким ґрунтом, злегка присипають землею та накривають плівкою. При температурі 20-22°C сходи з’являються через 2-3 тижні.

Хвороби та шкідники

Гібіскус досить стійкий до хвороб, але іноді його атакують попелиці та павутинний кліщ. Я помітила, що вони з’являються в суху спекотну погоду. Для боротьби з ними використовую настій кропиви або часнику — обприскую рослину раз на тиждень.

З хвороб зустрічаються борошниста роса та іржа. При перших ознаках уражене листя треба видалити, а рослину обробити фунгіцидом. Але краще запобігти хворобам — не загущувати посадки і забезпечити гарну циркуляцію повітря.

Гібіскус деревовидний — це справжня прикраса саду, яка радує яскравим цвітінням все літо. Він не вимагає складного догляду, а лише трохи вашої уваги та любові.

Виростіть цей чудовий кущ у своєму саду, і він стане вашою гордістю на довгі роки. Повірте, коли сусіди прийдуть милуватися вашим гібіскусом, ви відчуєте справжнє садівниче щастя.

Photo of Олена Ковальчук

Олена Ковальчук

Пишу про все, що надихає та змушує задуматися. Маю журналістську освіту та багато років досвіду у створенні пізнавальних матеріалів. Захоплююсь наукою, культурою та історіями успіху. Шукаю цікаве в усьому, аби ділитися знаннями, які допомагають відкривати нові горизонти, бачити красу світу та отримувати корисні поради для життя.

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button